Znalezienie dobrego architekta wnętrz wcale nie jest takie proste. Nasze oczekiwania są wygórowane, a nie każdy podąża za naszym nieszablonowym myśleniem. Na szczęście istnieje wielu profesjonalistów którzy sprostają naszym wymaganiom. Studia na kierunku architektura wnętrz uczą potencjalnego projektanta głównie wiedzy teoretycznej oraz praktyki z zakresu wykonywania rysunków technicznych. Jednak dobry architekt musi wykazywać się czym więcej. Jak znaleźć naprawdę idealnego architekta wnętrz?

 


Jaki powinien być architekt wnętrz?
Nie ważne jakie biuro projektowe będzie prezentował wybrany przez nas architekt. Warszawa i inne polskie miasta mogą pochwalić się wieloma firmami zajmującymi się aranżacją wnętrz, jednak nie wszystkie sprostają naszym wymaganiom. W naszym kryteriach nie brać pod uwagę renomy firmy na pierwszy miejscu. Naszą uwagę powinien zwrócić człowiek, w tym przypadku konkretny architekt wnętrz.
Już podczas Twojego pierwszego spotkania z architektem wnętrz możesz zauważyć najbardziej pożądane cechy wśród każdego profesjonalisty. To oczywiście nie tylko wiedza oraz rozeznanie na rynku branżowym, ale specyficzne predyspozycje do wykonywania zawodu. Każdy architekt musi posiadać głowę pełną pomysłów, ponieważ wybitna kreatywność oraz wyobraźnia przestrzenna to podstawa w realizacji naprawdę trudnych zadań aranżacyjnych. Dla każdego architekta wnętrz nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.
Poszukiwania dobrego architekta
Dobrego architekta mogą polecić nam znajomi lub rodzina. Możemy kierować się opiniami zamieszczonymi na stronach internetowych lub wątkami na popularnych forach. Nasze poszukiwania powinniśmy rozpocząć od przeglądania stron, które należą do poszczególnych biur architektonicznych lub architektów prowadzących własną działalność gospodarczą.
Wybierając najlepszego architekta warto opierać się na:
– zrealizowanych przez niego inwestycjach, które zamieszczane są w katalogach;
– renomie architekta na rynku branżowym;
– lokalizacji biura architektonicznego;
– cenie wykonania projektu indywidualnego;
– charyzmie architekta wnętrze, którą wykaże się podczas pierwszego spotkania.
Pierwsza czynność, którą powinniśmy wykonać to oczywiście przejrzenie portfolio architekta wnętrz. W tym momencie rozpoznamy jego charakterystyczny styl, poczucie estetyki i skonfrontujemy to ze swoimi oczekiwaniami. Naprawdę wiele mówi nam już sama rozmowa z projektantem. Liczy się nie tylko pierwsze wrażenie, ale także profesjonalne podejście do klienta oraz potencjał aranżacyjny. Studia na kierunku architektura wnętrz uczą potencjalnego architekta naprawdę wiele, jednak pewne predyspozycje, w tym wrażliwość na piękno ma on już w sobie.

Szukasz architekta wnętrz, który zrealizuje Twoje marzenia związane z aranżacją pomieszczeń? Znajdź osobę gotową na wszelkie wezwania, kreatywną, a przede wszystkim w pełni profesjonalną. Rynek branżowy związany z architekturą wnętrz jest bardzo rozwinięty i zróżnicowany, dlatego naprawdę masz w czym wybierać!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *