Chcesz zostać konsultantem ślubnym? Coraz więcej osób próbuje swoich sił w tym nowym zawodzie. Warto prześledzić ofertę firm zajmujących się szkoleniem tzw. „wedding plannerów”. Sprawdzona agencja ślubna potrafi wyszkolić naprawdę dobrych profesjonalistów. Jak wybrać najlepszą ofertę?

Zweryfikuj prowadzącychh

Tym co najlepiej pozwala na ocenę potencjału i jakości danej agencji jest weryfikacja prowadzących szkolenia. Czy coachowie sami regularnie praktykują w branży, z której chcą szkolić? To szalenie istotne. Organizacja ślubów i wesel zmienia się z dnia na dzień, dlatego osoby, które nie mają z nią czynnej styczności szybko wypadają z obiegu. Ważne, aby też sprawdzić, od jak dawna dani prowadzący są konsultantami ślubnymi i jakie mają CV. Zajrzyj na ich stronę internetową i przyjrzyj się ich realizacjom – czy taki poziom jest dla ciebie wystarczający?

Przeanalizuj plan szkolenia

Masz wrażenie, że zamiast konkretów otrzymujesz marketingowe masło maślane? Unikaj takich kursów! Ważne, żeby w czasie szkolenia oprócz teorii było sporo praktyki. Takie ćwiczenia pozwolą ci zrozumieć lepiej wykonywany zawód i jego specyfikę. Ważne te, aby prezentacje były nasączone przykładami wziętymi prosto z życia. Omawianie faktycznych realizacji pozwala na dużo efektywniejszą naukę niż w przypadku suchych, akademickich przykładów.

Sprawdź rekomendację

Słyszałeś o Polskim Stowarzyszeniu Konsultantów Ślubnych? Nie? To musisz nadrobić zaległości! To właśnie ta organizacja określa standardy wykonywania tego zawodu, a przy okazji wydaje rekomendacje dla firm prowadzących zawodowe szkolenia. Dlatego koniecznie przed zapisaniem się na kurs sprawdź czy organizator szkolenia widnieje na liście aprobowanej przez PSKŚ.

Oceń, co masz w zamian

Pozostaje jeszcze jedna ważna rzecz na koniec. Każde szkolenie kosztuje – warto więc sprawdzić za co będziesz płacić. Normą są materiały drukowane, broszury czy pendrive z prezentacją. Ty oczekuj jednak czegoś więcej. Na przykład wzorów dokumentów i umów czy bazy sprawdzonych wykonawców. Dzięki takim pomocom start w branży będzie dużo łatwiejszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *