Najnowszy trend? Zegarki hybrydowe! Łączą ze sobą funkcjonalność smartwatcha i elegancki design tradycyjnego zegarka. Czym są i dla kogo są przydatne?

Zegarki hybrydowe – niedaleki kuzyn smartwatcha

Zegarki są dziś bardziej biżuterią niż funkcjonalnym urządzeniem do sprawdzania godziny. Jednak to się zmienia i zegarek dostaje coraz więcej funkcji. Zegarek inteligentny, z dołączonym cyfrowym oprogramowaniem nosi miano smartwatcha. Takie zegarki po sparowaniu ze smartfonem stają się swoistym centrum dowodzenia – skontrolują Twój codzienny bilans kroków, spalone kalorie i jakość snu. Pozwolą na sterowanie muzyką, odbieranie i odrzucanie połączeń. Dzięki smartwatchowi jesteś zawsze w kontakcie – nie ominie Cię żaden SMS ani wiadomość z Facebooka, a to wszystko bez sięgania po telefon.

Zegarek hybrydowy posiada nieco mniej funkcji, ale nie dla wszystkich jest to wada.

Trzy przyciski i aplikacja w telefonie

Aby sterować zegarkiem hybrydowym, na początku trzeba nieco poświęcić czasu na konfigurację urządzenia. Brak ekranu dotykowego oznacza, że wszystkie akcje wykonujemy za pomocą kilku (najczęściej trzech) przycisków z boku koperty. W dołączonej aplikacji na telefon w systemie iOS lub Android mamy bogate możliwości na konfigurację przycisków oraz zapisywanie całych wzorów na różne okazje – te same przyciski będą stanowić inną funkcję gdy jesteśmy w pracy, a inną gdy spędzasz weekend z przyjaciółmi. Dlatego, aby komfortowo korzystać z zegarka hybrydowego, trzeba zapoznać się dość dokładnie z aplikacją. Jeśli poprawnie skonfigurujesz przyciski pod swoje potrzeby, korzystanie z urządzenia będzie płynne i proste.

Dodatkowe tarcze i inteligentne wskazówki

Jak zegarek hybrydowy zarządza powiadomieniami, skoro nie ma ekranu? Producenci musieli nieco się pomęczyć, ale wyszli z dwoma podstawowymi rozwiązaniami. Pierwsze to dodatkowe, mniejsze tarcze, których wskazówki pokazują zdefiniowane alarmy lub np. procent wykonanych w dzisiejszym dniu zadań. Drugi sposób to inteligentne wskazówki – do każdej godziny przypisywana jest akcja lub kontakt, a podczas powiadomienia, zegarek wibruje i przesuwa wskazówki na daną godzinę. Prawda, że sprytne?

Gdy chcesz odciąć się od telefonu…

Zarówno smartwatche jak i zegarki hybrydowe zostały zaprojektowane w taki sposób by ułatwić zarządzanie komunikatami i swoim czasem. Dzięki nim możesz dowiedzieć się wszystkich wartościowych rzeczy, bez potrzeby sięgania po telefon. Przyda to Ci się zarówno w trakcie pracy jak i wakacyjnego wyjazdu, gdy chcesz ograniczyć bodźce z zewnątrz. Wybierasz zegarek hybrydowy, czy smartwatch? Decyzja należy do Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *