Czy wybiorę najlepszy kolor ścian w salonie? Czy wzór kanapy w pokoju gościnnym będzie pasował do pozostałych dodatków aranżacyjnych w tym pomieszczeniu? A może lepiej zainwestować w meble z drzewa? To tylko część dylematów, które pojawiają się w trakcie urządzania pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Odpowiedzią na to odwiecznie stawiane pytanie może okazać się po prostu zaufanie specjaliście, czyli zatrudnienie profesjonalnego architekta wnętrz. W ten sposób oszczędzimy nasze mocno skołatane nerwy, a dodatkowo rozwiejem wszelkie wątpliwości odnośnie słuszności rozwiązań aranżacyjnych w naszych wnętrzach.
Dlaczego warto zatrudnić architekta? Poznaj najważniejsze powody
Szeroki zakres świadczonych usług? Gwarantujemy Wam, że nie tylko dlatego warto zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnego kreatora wnętrz. Decydując się na jego pomoc zyskujemy przede wszystkim:
– możliwość poznania i wyboru kilku koncepcji aranżacyjnych dla naszych pomieszczeń;
– profesjonalne oraz kreatywne spojrzenie z zewnątrz na system aranżacji;
– oszczędzenie naszego czasu i nerwów na samodzielne tworzenie koncepcji aranżacyjnych;
– doświadczenie w funkcjonalnym urządzaniu pomieszczeń;
– pełną racjonalizację naszych wydatków, bez kupowania zbędnych materiałów czy ozdób;
– sprawdzone rozwiązania i pomysły;
– możliwość urządzenia wnętrz w dowolnym stylu.

Fot. Pixabay.com

Stworzenie niebanalnego i innowacyjnego designu to wbrew pozorom naprawdę trudne zadanie. Robiąc to samodzielnie wciąż będziemy żyć w niepewności, czy dane rozwiązanie na pewno sprawdzi się w naszm mieszkaniu. Architekci wnętrz to osoby o wybitniej wyobraźni przestrzennej, które zastosują w pomieszczeniach tylko sprawdzone, funkcjonalne i atrakcyjne pod względem wizualnym aranżacje. Jednym z najważniejszych powodów decydującym o zatrudnieniu kreatora wnętrz jest przede wszystkim możliwość poznania kilku koncepcji aranżacyjnych. Wybór należy do nas, reszta dosłownie zrobi się sama.

Czym zajmie się architekt wnętrz? Lista zadań
Szereg działań na każdym etapie tworzenia wystroju wnętrz to zadanie, które stoi przed profesjonalistą od designu. Do jego obowiązków należą m.in.:
– przygotowanie komputerowych wizualizacji aranżacyjnych;
– stworzenie potrzebnej dokumentacji technicznej;
– zaprezentowanie kilku wizji aranżacyjnych z przedstawieniem kosztorysów;
– optymalizacja kosztów tworzenia aranżacji wraz ze sporządzeniem lity zakupów;
– zatrudnienie i nadzór nad ekipą remontową;
– czuwanie nad terminowym wykonaniem prac;
– przeprowadzenie odbioru technicznego po wykonaniu prac aranżacyjnych.
Każdy architekt wnętrz czuwa nad przebiegiem wszystkich prac, nanosi ewentualne poprawki do projektu, a najczęściej pracuje również z zaufaną grupą fachowców.

Fot. Pixabay.com

Jak widzisz, od architekta wnętrz możesz wymagać naprawdę wiele. Rozpocznie on swoją pracę od wykonania kilku koncepcji aranżacyjnych zgodnie z Twoimi wskazówkami. Tworzenie wnętrz będzie opierało się nie tylko na znalezieniu najlepszej stylistyki, ale także na zasadach funkcjonalności. W końcu wnętrze to nie tylko perfekcyjny design, ale również codzienne użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *